Foorumin keskustelun taso

Tällä osastolla ylläpidon tiedotteet ja ilmoitukset, voit myös ilmoittaa tänne vioista ja kehitysideoista yms. ylläpidolle kuuluvista asioista.
Lukittu
Avatar
Masapee
Ralli.net Admin
Ralli.net Admin
Viestit: 1757
Liittynyt: 01.01.2003 00:00
Paikkakunta: Tampere

Foorumin keskustelun taso

Viesti Kirjoittaja Masapee » 11.05.2011 11:01

Foorumien keskustelu on valitettavasti vajonnut huolestuttavalle tasolle. Asiallisiinkiin kysymyksiin vastataan muutamien kirjoittajien toimesta erittäin epäasiallisesti. Olemme saaneet asian tiimoilta paljon yhteydenottoja ja toiveita tiukemmasta moderoinnista ja keskustelun siistimisestä.

Tämän perusteella olemme päättäneet tiukentaa moderointilinjaamme, kaikki asiattomat viestit tullaan poistamaan ja moderaattoreilla on oikeus antaa varoitus tai sopivaksi katsomansa pituinen porttikielto kaikille keskustelun häiritsijöille ilman sen kummempia perusteluita. Lisäämme myös moderaattoreita valvomaan keskustelua.

Lisäksi muutamme Ralli ja Tekniikka osastot niin että niiden lukeminen vaatii rekisteröitymisen. Ammattikatsojafoorumi yhdistetään kotimaan rallien ennakkopuintiin.

Katsotaan saadaanko näillä keinoilla palautettua keskustelu asiallisille linjoille.
Matti Partanen
- Ralli.net admin -

Lukittu