Ilmoittaja esim ralleissa
-
- KV
- Viestit: 417
- Liittynyt: 29.04.2004 00:00
- Paikkakunta: Jokioinen
Ilmoittaja esim ralleissa
Tulipa tuossa mieleen että, tuo ilmoittaja kohta noissa lähtöluettoissa on ihan hölmö juttu suurimmalla osalla, kun jomman kumman kuljettajan nimi on siinä.
Olisi hienoa jos voisi halutessaan korvata ilmoittajan vaikka nettisivuosoitteella. Näin satunnaisetkin lähtöluettelon ostaneet katsojat pääsisivät helposti tutustumaan kilpailijoiden nettisivustoihin.
Olisi hienoa jos voisi halutessaan korvata ilmoittajan vaikka nettisivuosoitteella. Näin satunnaisetkin lähtöluettelon ostaneet katsojat pääsisivät helposti tutustumaan kilpailijoiden nettisivustoihin.
Ei tiedolla, ei taidolla, vaan Vakiokipolla :D
-
- KV
- Viestit: 417
- Liittynyt: 29.04.2004 00:00
- Paikkakunta: Jokioinen
no onhan 20¤ hirvittävän iso raha, jos vertaa muihin kuluihin tuossa kilpailutoiminnassa.. ilmasexhan nykyää saa vaikka mitä.Jankos kirjoitti:Ja maksan siitä joka vuosi... Ei kiitos :D
Joitakin asioita olisi kiva olla ilmaiseksikin ja kaikenlisäksi se on sitten koko vuoden sama. Jos haluaakin vaihtaa jonkun muun osoitteksi niin ei onnistu.

-
- KV
- Viestit: 417
- Liittynyt: 29.04.2004 00:00
- Paikkakunta: Jokioinen
Mikä He¤%%ti siinä on ettei tälläsestä voi edes keskustella?matti kirjoitti: no onhan 20¤ hirvittävän iso raha, jos vertaa muihin kuluihin tuossa kilpailutoiminnassa.. ilmasexhan nykyää saa vaikka mitä.
Samantien kettuillaan että 20e on vähän muihin kuluihin verrattuna(no onhan se vajaan tunnin käteenjäävä palkka). Kuitenkin se 20e on jostakin pois, esim. treeneissä olen poltellut 20e bensat.
Mutta kuten nytkin lähtöluetteloista näkyy niin eipä kovin monella noita nettisivuja ole siinä ilmoittaja kohdassa. Mikäli se olisi mahdollista oman valinnan mukaan tehdä niin varmasti useampien nettisivut olisi siellä esillä! Kuitenkin kilpailijathan sen lähtöluettelon tekemisen kustantaa, niin luulisi että niitä saisi kehittääkin???
Oma ajatukseni oli saada aiheesta järkevää keskustelua, mutta ikävä kyllä se ei näköjään ole mahdollista.
Ei tiedolla, ei taidolla, vaan Vakiokipolla :D
- Mastermind
- A-Junnu
- Viestit: 108
- Liittynyt: 18.05.2004 00:00
- Paikkakunta: Riihimäki
-
- KV
- Viestit: 417
- Liittynyt: 29.04.2004 00:00
- Paikkakunta: Jokioinen
Siis enhän nyt sitä tarkoita, vaan sen ilmoittajan nimen tilalle saisi normaalitapauksessa laittaa haluamansa osoitteen koska nyt siinä on suurimmalla osalla kuskin nimi kahteen kertaan.Mastermind kirjoitti:jonkun nettisivuston on vaan hieman vaikea ottaa ilmoittajan vastuuta
Ja eihän sillä muille ole merkitystä kuka se ilmoittaja on? Kilpailun henkilöstö tietää kyllä kuka on ilmoittanut, mutta henkilökohtaisesti ei kiinnosta pätkän vertaa kuka kenetkin on ilmoittanut...
Ei tiedolla, ei taidolla, vaan Vakiokipolla :D
- Larppa
- KV
- Viestit: 844
- Liittynyt: 14.05.2004 00:00
- Paikkakunta: Orimattila
- Viesti:
- piippalakki
- Yleinen
- Viestit: 210
- Liittynyt: 26.07.2004 00:00
oot muuten sitte tasan oikeassa ko asiassa...Larppa kirjoitti:"Meissä kaikissa asuu pieni kiiski"...Tuo 20 ekua kuulostaa aika halvalta sponsseja ajatellen. Saattaa kerätä tuo webbi-osoite enemmän katseita lähtölistassa, kuin 150km/h ohi vilahtavassa kisapelissä.
Paras sponssi näkyvyys= Ilmoittaja lähtöluettelossa!
Et siinä se syy on miks sinne ei huvikseen
ilmesty esim www.tätä ei kukaan koskaan käytä .com

Ralli on reteetä :=)
- HalfMoonRider0
- KV
- Viestit: 317
- Liittynyt: 20.06.2004 00:00
- Paikkakunta: Orivesi
- Viesti:
Jos jollain ei oo varaa maksaa 20e siitä että saa mainostettua nettisivustoaan lähtöluettelos nii sit on kyl rallivuoden suunnitelmat menny pahasti penkin alle! Nimittäin tämä autourheiluhan onkin niin himskutin halpaa ni tommone yks 20e ei siä pitäs tuntua
Luulenpa vaan että kovinkaan moni kuski ei ole tietonen että tämä näinkin halpa on, siinä veikkaisin olevan syy. Ja kun tämä maailma on tunnetusti pieni ja rallipiiri vieläkin pienempi, niin miksi ei tulisi mainostamaan tänne
Ei tarvitse maksaa kuin kerran kuussa nettimaksun ja saa mainostella missä haluaa :D No joo, ampu jo vähän yli... pahoitteluni. http://www.halfmoonriders.tk
sori, oli ihan pakko 






Don´t let them say that you can´t be the things that you want, just believe in yourself and TAKE YOUR BEST SHOT!!
halfmoonriders.co.nr
halfmoonriders.co.nr