Sunbeam imp laatikko

Ralli- ja sprint autojen moottoriin ja voimansiirtoon liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
Avatar
kent
Yleinen
Yleinen
Viestit: 205
Liittynyt: 07.10.2004 00:00
Viesti:

Sunbeam imp laatikko

Viesti Kirjoittaja kent » 31.05.2005 21:35

Onko kellään kokemuksia Knight Subrak suorakytkentä laatikosta ja zf lukosta impissä?Onko hyvä paketti?Tai jos tiiät jonkun joka pelannu noiden kanssa ni yhteys tiedoista oltaisiin kovin kiitollisia!

Avatar
northwest
KV
KV
Viestit: 832
Liittynyt: 29.04.2004 00:00
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja northwest » 31.05.2005 22:08

http://personal.inet.fi/private/imp/htm/index.html
Kyseleppäs tuolta,tietää ketkä on pelanneet niiden kanssa,linkeistä löytyy mm. härmän häjyt-sakki joka on kauuuuan pelannut kisamallien kanssa :wink:

Avatar
Whiz
KV
KV
Viestit: 315
Liittynyt: 19.10.2004 00:00

Re: Sunbeam imp laatikko

Viesti Kirjoittaja Whiz » 31.05.2005 23:15

kent kirjoitti:Onko kellään kokemuksia Knight Subrak suorakytkentä laatikosta ja zf lukosta impissä?Onko hyvä paketti?Tai jos tiiät jonkun joka pelannu noiden kanssa ni yhteys tiedoista oltaisiin kovin kiitollisia!
No mulla ei oo tuota ZF:än lukkoa vaan Avengerin kitka ja kyllä ne on pelanneet.
Onko tuo ZF Fordin vai vartavasten IMPpiin teetetty?
Mikäli sulla on alle 160 hv moottori niin Jack Knight vielä kestää mutta täytyy hiukan varovainen olla lähtöjen suhteen että ei vetarin tumpit katkee.

Vastaa Viestiin