Sivu 1/1
Kuvia ralleista vuosien varrelta katseltavaksi
Lähetetty: 16.01.2008 23:59
Kirjoittaja sps1
Laitoinpa ihan kokeilumielellä 1g.fi sivuille muutamia kuvia katseltavaksi. Kun saadaan pojan kotisivut avattua laitan sinne sitten lisää tavaraa. Paperikuvia vanhoista ralleistakin olisi mutta katotaan nyt koska jaksaa niitä skannailla. Osoite josta voi nyt katsella kuvia on:
http://sams.1g.fi
En jotenkin hallinnut tuota 1g.fi systeemiä mutta seuraavat tiedostot sieltä löytyy: Peurunkaralli 2005 , Uusikaupunkiralli 2005 ja 2007 sekä kuvia Lapin reissulta 2007 mutta niissä ei oo ralliautoja :)
Lähetetty: 17.01.2008 09:34
Kirjoittaja FSR
Joo toi 1g:n oma systeemi on jotenkin kumma...Ittellä on toi kansioitu index.sivulle.
Kuvagalleryt teen ilmas softalla ja siirron hoidan FTP:llä.
Eihän toi kotisivua korvaa mutta eipähän tarvi koodata
http://kayttaja.1g.fi/
Lähetetty: 17.01.2008 14:13
Kirjoittaja PMM
Kaikkien 1G-palvelun käyttäjien elämän helpotus ->
http://filezilla-project.org/download.php
Host: *omaosoite*.1g.fi
Logon type: Normal
Lähetetty: 17.01.2008 16:08
Kirjoittaja FSR
Samaa mieltä Zillallahan sitä siirrellään

Lähetetty: 17.01.2008 20:20
Kirjoittaja sps1
Luulen että mun ongelmat johtui käyttäjän puutteellisista taidoista

Muilla tuon sivuston käyttäjillä näyttää olevan aloitussivulla näkyvissä lista tiedostoista mutta itsellä tuo ei jostain syystä onnistunut. Eli siis mulla ei näy että siellä on 4 eri tiedostoa. Enpä sitten tiedä onko noista edellämainituista jutuista apua tuohon hommaan.
uuden hakeniston luonti
Lähetetty: 18.01.2008 14:06
Kirjoittaja reissumies
Tarkista aina kun luot uuden hakemiston että se tulee saman alkutason alle lajiteltuna esim. tapahtumittain tai vuosittain ettei lähde juoksemaan koko ajan syvemmälle ja syvemmälle.