Mitä mieltä olitte muuten merkkaus linjasta? Ek 2n ainoa huomio puhutti ainakin sen jälkeisessä puupaikassa. Tiekirjan kuvaus ainakin piiroksen osalta sopi paremmin rypöpaikkaan, kuin kyseiseen huomio paikkaan poislukien se nyppy siin eessä.
Ja 500m huomiosta eteenpäin sitten oli se PAHA paikka.
Ja toinen kysymys: Olisiko ollut aihetta huomiolle tai siimoille tuossa 2:n puupaikassa? Suht hyvän kyydin sai ja melko jykeviä puita reunusti tietä. Ja parissa suistumisessa vain hyvä tuuri esti henkilövahinkojen synnyn. Tosin kolikolla on kaksi puolta ja tuohan kyllä opettaa, ettei pimeeseen todella kannata tyrkätä ihan täpöllä, mutta mielestäni paikka oli suht vaarallisen näköinen. Onko kukaan samaa mieltä? Ja eihän kukaan sentään henkilövahinkoja halua?!?!
Merkkauslinja
No joo,kyllä sä ihan oikeessa olet siinä että se huomio olis ennemmin kuulunu siihen puu-paikkaan,kun paikkaan,missä se nyt oli. Onneksi siinä vaan ei ketään sattunut tällä kertaa.Mikuni kirjoitti:Niin ja kyse oli siis Waltikan Ek2:sta. kun lipeskin uudeks aiheeks.
PS:Taisit Mikuni ittekkin törkätä asconan hartioilla sinne petäjään...

- Tommi
- B-junnu
- Viestit: 38
- Liittynyt: 13.05.2004 00:00
Merkkauslinja!!
Toimiko ek nelosella vasuri jossa oli valtion merkki käännetty "piiloon"? Ne puusilmät jotka kyseisen tempun teitte, niin reitillä mielestäni olisi ollut aivan tarpeeksi hyviä runkipaikkoja.(ek1 maali, ek2 puupaikka jne). Jos oma olematon tiesilmä ei paikkoja tunnista niin kysykää joltain tai vaihtakaa lajia.Mielestäni valtion merkit kuuluvat järjestäjien merkintälinjaan ja niihin ei saa koskea. Kenen pää laitetaan pölkylle jos jotain henkilövahinkoja tällaisessä paikassa sattuu!!
- jarouski
- Yleinen
- Viestit: 172
- Liittynyt: 14.06.2004 00:00
Re: Merkkauslinja!!
[quote="Tommi"]Toimiko ek nelosella vasuri jossa oli valtion merkki käännetty "piiloon"?..
Tarkoitatko sitä yliysikympin jälkeen ~300m olevaa? n.2,5 km lähdöstä?
Jos tarkoitit sitä niin en edes huomannut mitään merkkiä..
Tarkoitatko sitä yliysikympin jälkeen ~300m olevaa? n.2,5 km lähdöstä?
Jos tarkoitit sitä niin en edes huomannut mitään merkkiä..
- Mikuni
- Viestit: 18
- Liittynyt: 07.05.2004 00:00
Jep Jep!!!
Roikku kirjotti:
PS:Taisit Mikuni ittekkin törkätä asconan hartioilla sinne petäjään...
Totta ja tunnustan!!! Kyl se lipes, kun on puusilmä ja ranteeton puusilmä
, Mut ei se ollut syy siihen et ihmettelin merkin puuttumista. Vaan todellakin se et ei ollut se huomio mitään suhteessa sen puupaikan vaarallisuuteen. Totta on, et opetti taas suhtautuun pimeeseen paikkaan yhä varovaisemmin.
PS:Taisit Mikuni ittekkin törkätä asconan hartioilla sinne petäjään...
Totta ja tunnustan!!! Kyl se lipes, kun on puusilmä ja ranteeton puusilmä
