Satunnainen kilpailija (1 kisa/vuosi)ei varmaan halua ostaa 810e maksavaa tukea yhteen kilpailuun.50e/kisa olisi varmaan sopiva vuokrahinta?
Kiitos vinkkipalkkiosta etukäteen


Kyllä sä saat kun oikeen lasket niin ajokuteet alle 2000,-¤ ja niissähän ei ole toistaiseksi sitä 5 vuoden home aikaa, eli 2000,-¤ vaikka sillä 5 vuodella = 400,-¤ vuosi !!!!!!!! Koti vakuutus on kalliimpi ja sehän korvaa kyllä Fillarin jos joku "lainaa"Pasi_M kirjoitti:Elikkäs yhteensä n. 2400 ¤ / per ukko...4800 ¤ per auto.Aika kallista, ja ainakin omalta kohdalta kiitos AKK, ja se siitä.

Tosiaan kaikkihan on vapaaehtoista.saxspeed kirjoitti:Kyllä sä saat kun oikeen lasket niin ajokuteet alle 2000,-¤ ja niissähän ei ole toistaiseksi sitä 5 vuoden home aikaa, eli 2000,-¤ vaikka sillä 5 vuodella = 400,-¤ vuosi !!!!!!!! Koti vakuutus on kalliimpi ja sehän korvaa kyllä Fillarin jos joku "lainaa"Pasi_M kirjoitti:Elikkäs yhteensä n. 2400 ¤ / per ukko...4800 ¤ per auto.Aika kallista, ja ainakin omalta kohdalta kiitos AKK, ja se siitä.
muttei uutta niskanikamaa
P.S. myykää nyt jo ne lureksit ja vaihtakaa uusiin niin tulee vielä edullisemmaksi, ja kyllä ne halppis firmatkin kohta rupee tekee "parempia Hanskeja"ja tosiaan kaikki on vapaa ehtoista.

Korostan että joudun ostaan ne varusteet itsekkinBeemwee kirjoitti:Tosiaan kaikkihan on vapaaehtoista.saxspeed kirjoitti:Kyllä sä saat kun oikeen lasket niin ajokuteet alle 2000,-¤ ja niissähän ei ole toistaiseksi sitä 5 vuoden home aikaa, eli 2000,-¤ vaikka sillä 5 vuodella = 400,-¤ vuosi !!!!!!!! Koti vakuutus on kalliimpi ja sehän korvaa kyllä Fillarin jos joku "lainaa"Pasi_M kirjoitti:Elikkäs yhteensä n. 2400 ¤ / per ukko...4800 ¤ per auto.Aika kallista, ja ainakin omalta kohdalta kiitos AKK, ja se siitä.
muttei uutta niskanikamaa
P.S. myykää nyt jo ne lureksit ja vaihtakaa uusiin niin tulee vielä edullisemmaksi, ja kyllä ne halppis firmatkin kohta rupee tekee "parempia Hanskeja"ja tosiaan kaikki on vapaa ehtoista.
Huomaa että maahantuoja puhuu. Ettei vain olisi istuttu saunailtaa akk:n konttorilla?!




no totta on se että jos pitää valita tonni moottoriin vai turvallisuuteen niin kyllä siinä vaiheessa minun auto kulkee jo ihan tarpeeksi. Kyllä turvallisuus on asia numero yksi.Masa kirjoitti:Ei tässä kaikki niin negatiivistä ole, vaikka ketuttaahan se hankkia täysin käyttökelvollisten varusteiden tilalle uusia. Hyvä, että turvallisuutta parannetaan. Tuntuu välillä olevan niin, että ollaan 10hv:sta valmiita maksamaan 1000e, mutta omasta turvallisuudesta ei yhtään.
Positiivista tässä on, että asiasta ilmoitetaan jo nyt, joten hyvin on aikaa valmistautua siihen, että hankkii uudet ajovarusteet. Hans on kyläkisoissa pakollinen vasta yli 3v päästä. :)


Muistaako joku mitä normaali tietokone maksoi sanotaan 10 vuotta sitten.... mahtoko 10 000mk riittää?htr kirjoitti: Mitä himskuttiä![]()
![]()
Minkän tuotteen hinta on laskenut kysynnän kasvaessa![]()
![]()
Ei ainakaan energia...

Nyt ei kyllä mene enää alkuperäiseen aiheeseen.htr kirjoitti:Beemwee kirjoitti:Masa kirjoitti: Kyllähän se ainakin muilla aloilla toimii että menekin kasvu laskee hintoja, ja kunnolla.
Mitä himskuttiä![]()
![]()
Minkän tuotteen hinta on laskenut kysynnän kasvaessa![]()
![]()
Ei ainakaan energia...


