Suzuki Swift gti
-
- Yleinen
- Viestit: 161
- Liittynyt: 25.05.2008 00:00
Suzuki Swift gti
Ovatko 1-korisen ja 2-korisen swiftin voimansiirto ja moottorinosat samoja?
- Ketzi
- KV
- Viestit: 801
- Liittynyt: 09.08.2004 00:00
- Paikkakunta: Oulu
Jos en nyt väärin muista, niin passaa melkein. Vetarithan on erilaiset tosin, joten niiden kiinnityksissä eroja. Litrasen laatikossa muistaakseni perävälitys sama, mutta varmasti heppoisempi. 1.3 ohc:ssa taisi perävälitys olla pidempi.Tvarjo kirjoitti:Terve taas! Nyt olis sellanen kysymys, että sopiiko normi mk2 swiftin (1.0) laatikko gti koneen kanssa?
Kiitos etukäteen
Mutta kuoriltaan ne mielestäni ovat samanlaiset tai ainakin lähelle. Kannattaa tarkistaa. Litrasen rataspakka käy kyllä sitten suoraan sinne GTI:n laatikkoon. En tiedä saako näin tehdä mutta tuskin ketään haittaa.. Mutta kokeiltu on. En muista kuinka välityssuhde milläkin vaihteella muuttui, mutta pitemmäksi ne menee.
Eli kaikenkaikkiaan jos ei ole pakko, niin ei kannata sekaantua niihin välttämättä. Mutta toki siitä litrasen laatikosta voi jotain käypää löytää..