Kahden viikon takaisessa Australian rallissa ulosajanut Aki Teiskonen jättää väliin ensi viikonloppuna kilpailtavan Uuden Seelannin rallin.
F-ryhmän yleisen luokan kuljettajille tarkoitettu sarja, jonka kaikki osakilpailut ovat ennakkotutustuttavia, saa jatkoa myös tulevalla kaudella. Pelimies Challenge nimellä kulkevan seitsemän osakilpailun mittaisen sarjan avaa reilun kahden kuukauden kuluttua ajettava Vanajanlinna Ralli.
Vantaalaiselle ralliautoilijalle Erkki Kaikkoselle on vaikea löytää kilpakumppania, jolla olisi yhtä laaja ja katkeamaton rallihistoria kuin hänellä. Vuodesta 1983 alkanut ja edelleen lähes katkeamattomana jatkunut ralliharrastus on vertaansa vailla - Edessä oleva kilpailukausi on Kaikkosen ja hänen rallitiiminsä, MotorArt Racing Teamin 24. Voidaan siis hyvällä syyllä puhua vantaalaisen, F-ryhmän BMW M3 ralliautoa ohjastavan Erkki Kaikkosen olevan yksi todellisista kansallisen ralliautoilun veteraaneista.