Rally Trophy -sarja avattiin viime lauantaina 18. Peurunkarallin merkeissä. Odotettavissa oli tiukka kilpailu pisteistä, sillä yli 40 kuljettajaparia oli ilmoittautunut pistejahtiin. Ohjelmassa oli neljä erikoiskoetta, yhteismitaltaan hieman alle 50 kilometriä. Ennakkosuosikeista Pasi Laaksomaa joutui perumaan sairastumisen vuoksi osallistumisensa.

Viime syksynä Perniössä ajetusta Historic Rally Trophy-sarjan osakilpailusta oli Jämsäläisellä rallikuljettajalla Pekka Altilla kotiin tuomisina vain trailerillinen rytyssä olevaa peltiä.Alttien työnteko tuotti tulosta ja auto on valmiina viivalla Jämsässä. Tosin Jussilta kisa jää väliin solisluun kuntouttamisen takia.

alt

F-cupin talven viimeisen osakilpailun Valkealan Talvirallin edullisempi ennakkoilmoittautuminen päättyy tänään 28.1. klo 23.59.
Printsport Racingille hieno Arctic Lapland ralli - Paluun rallipoluille tehneet Tuohino ja Hautamäki voittoihin
Arvoisat kilpa-autoilijat, AT ry järjestää punnitustilaisuuden autoillenne 23.3.2014 klo 10.00 alkaen. Jatkuu iltaan, niin kauan kuin punnittavia autoja riittää. Tilaisuus on osoitteessa Tehtaantie 10 Seinäjoki, Pesunorpan tiloissa. Ennakkovaraukset viimeistään viikkoa ennen osoitteeseen autourheilun.tekniset@anvianet.fi varattavan ruuan vuoksi.