Jari Ketomaan ja Drive Dmack World Rally Teamin kauden avauskisa Ruotsin MM-ralli käynnistyi pienten ongelmien saattelemana. Mikkeliläinen rallikuljettaja johti torstaina aamupäivällä kahden erikoiskokeen ajan WRC2-luokkaa, mutta päivän päätteeksi Ketomaa ja kartanlukija Kaj Lindström saapuivat illan huoltotauolle luokkansa toisena.
alt
Suomen suurimman ja suosituimman rallisarjan F-Cupin toinen osakilpailu, Kangasniemi Ralli ajetaan ensi lauantaina 8.2.2014. Ensimmäisenä reitille starttaa numerolla 1 Tervakosken UA:n Joonas Kolehmainen.


Jari Ketomaa ja häntä tällä kaudella ajattava Drive Dmack World Rally Team ovat valmiina menestymään Ruotsin MM-rallin lumilla.
Salon Urheiluautoilijat järjestää rallisprint-kisan 2. maaliskuuta. Kilpailu ajetaan RR- legenda Erkka Korpiahon rakentamalla radalla, joka on tehty pienin maansiirtotöin ja jäädyttämällä. Erkka on ajanut traktorilla miljoonia litroja vettä 3,2 km pitkälle radalle. Kyse ei ole mistään peltoautopyörityksestä, vaan kunnollisesta nopeasta tiestä.