Paltamon moottorikerho / UA järjestää vuosien tauon jälkeen autojen jääradan SM-osakilpailun Paltamossa. Kyseessä on kauden toinen SM-osakilpailu.

Suomen talvi on tapahtumajärjestäjän ikioma lottoarvonta. Lumiset maisemat tuovat valoa ja iloa mieliimme sekä houkuttaa meitä kaikkia talvisten lumisten harrastusten pariin. Hiihtokeskukset täyttyvät neonvärisistä haalareista ja karvabootseista. Tiukat trikoot suhisevat laduilla ja hiihtokansan ilo on ylimmillään.

Jari-Matti Latvalalle Ruotsin ralli on kuin kotikilpailu.Kuva: Volkswagen Motorsport/Red Bull Content Pool

Ruotsin MM-ralli on vuosittain houkutellut mukaan myös hieman harvemmin MM-rallipoluille lähteviä suomalaisia, tänä vuonna kisaan starttavat myös Ari Laivola-Kari Mustalahti (RC2) sekä Erik Vilenius-Seppo Tuominen (RC5).


Joni Viitala ajoi uran ensimmäisen SM-Rallisprinttinsä ja lähti kilpailemaan hyvin valmistautuneena uuteen lajivaltaukseensa.

Teemu Suninen, Monte Carlo. Kuva: Timo Anis

Meksikossa Sunisen ajattamisesta vastaa Toni Gardemeisterin TGS Worldwide -tiimi.

– Monte Carlo -rallin aikoihin merikontti lähti jo Hampurista matkaan. Sisältö pakattiin suoraan Tsekeissä.