
RADALLE.com-palkintogaala järjestetään 5.11.Kuva: Timo Björk
Viime vuosina Drifting ja Time Attack sarjat ovat paisuneet sen verran suuriin mittakaavoihin, että päätimme viime vuoden marraskuussa lanseerata palkintogaalan. Palkintogaalasta on myös päätetty tehdä vuotuinen perinne, jossa haluamme palkita ja antaa kunniamainintoja näille hurjapäille Driftingin ja Time Attackin saralla.

Poikkeuksellisen lämmin sää on vaikeuttanut kilpailuiden järjestämistä tänä talvena.Kuva: Radalle.com
Näin siinä käy, kun luottaa surutta säätiedottajaan! Vettä tulee kun sen kuuluisan laivan perästä ja valitettavasti Hyvinkään Driveparkin jääradalla on liian paljon vettä, joten ajaminen ei olisi tarpeeksi hauskaa! Ratapohja on viimeisen päälle tikissä, joten ensi viikon pikku pakkanen antaa meille mahdollisuuden järjestää Hyvinkään JÄÄratapäivän 20.

Aika laittaa pelit kuntoon, sillä sarjailmoittautuminen kaudelle 2016 on avattu KITI-kisapalvelussa!
Ilmoittautuminen päättyy 31.3.2016 klo 23.59 ja kauden 2016 uutuutena on sarjamaksun porrastaminen luokan koon mukaisesti.
Sarjan tietoihin ja sääntöihin pääsee tutustumaan täältä:

Teemu Suninen, kuva Miika Wuorela
Tilanne Norjan puolen ajettavilla erikoiskokeilla (EK:t 3, 4, 7 ja 8) oli aavistuksen parempi. Näillä erikoiskokeilla tie oli yhä lumipeitteinen, mutta kaikki tutut Ruotsin rallin klassikot lähellä Hagforsia sitäkin rajummassa kunnossa.
Valitettavasti vähäisen osallistujamäärän ja pitkään jatkuneen lauhan sään johdosta LMM Rallispecialin järjestelytoimikunta on joutunut tekemään päätöksen kilpailun perumisesta.