
Kulli on pisteissä tällä hetkellä vasta kahdeksantena, joten mestarisuosikilla varmasti riittää nälkää takaa-ajoon. Kuva Est1Race
Virolainen kilpa-ajaja Raimo Kulli kisaa tällä kaudella Suomen Porsche GT3 Cup Challengessa ja on pisteissä sijalla kahdeksan.

Vähän vanhemmat, mutta nopeat sekä näyttävät Historic Race -sarjan rata-autot kiitävät viikonloppuna Botniaringin moottoriradalla Jurvassa. (Kuva: JiiVee Korpela)
Gulf Historic Race Cup -sarjan kauden toinen kilpailuviikonloppu kurvaillaan Jurvassa Botniaringin moottoriradalla tulevan lauantain ja sunnuntain aikana.

Kuvassa on Niclas Grönholm. Kuvaaja: Jakub Nitka.
Rallicrossin SM-sarja havittelee ja itseasiassa ohittaa kauden 2016 puolivälin krouvin heinäkuun alkupuolella, kun sarjan kolmas osakilpailu ajetaan Honkajoella 9.7.2016. Honkajoen rata ei juuri ohituspaikkoja pullollaan notku, joten lähdöissä onnistuminen korostuu merkittävästi.

Mikko Kataja toteutti unelmansa ja pääsi legendaarisen ja vaativan Pikes Peak -kilpailun maaliin.
Suomen Mikko Kataja kilpaili viikonloppuna legendaarisessa Pikes Peak -tapahtumassa, joka on järjestetty vuodesta 1916 alkaen. Kun osallistumisesta yhteen maailman hurjimmista pidettyyn moottoriurheilukilpailuun on kulunut muutama päivä, on Kataja valmis avaamaan tuntemuksiaan.