Mika Lemmetti löysi luottamuksen autoonsa ja suuntaa Vetomies-kilpailuun. Kuva: Lemmetti Racing.
Mika Lemmetillä on edessään vuoden kovin kilpailu, kun Suomen MM-rallin yhteydessä ajettava Vetomies-ralli starttaa. Rallisprintissä meritoitunut Lemmetti on asettanut kartturinsa Eetu Hellstenin kanssa tavoitteekseen voiton, mutta myöntää, että se vaatii täydellisen ajon.
Juuso Puhakka pyrkii säilyttämään sarjajohtajan asemansa. Kuva: Jani Kekoni.
Hallitseva Lamborghini Super Trofeo Aasian ratasarjan mestari, kirkkonummelainen Juuso Puhakka, starttaa neljän pisteen sarjajohdossa nyt viikonloppuna Etelä-Korean Yeongnamin 5,615 kilometrin mittaisella radalla ajettavaan kilpailukauden neljänteen osakilpailuviikonloppuun.
Ponutaival kerää motoristit jälleen yhteen. Kuva: Ponutaival tiedotus.
Kiteen Kesälahden Karjalan Kievarilla on tulevana viikonloppuna tunnelmaa, kun motoristit satapäin ympäri Suomen ja Euroopan kurvaavat paikalle nauttimaan jo 27. kerran järjestettävästä Ponutaival-kokoontumisajosta.
– Kokoontumisajoissa törmää siihen aitoon motoristihenkeen puhtaimmillaan, avuliaisuutta, yhteishenkeä, naurua ja ripaus hulluuttakin.