Timo Pulkkinen ja Lasse Miettinen ajavat Eestin mestaruussarjan 2005 joka käsittää viisi osakilpailua; Võrussa tammikuussa, Tallinnassa toukokuussa Rakveressä kesäkuussa, Tartossa heinäkuussa ja Saarenmaalla lokakuussa. Venäjällä on myös tarkoitus ajaa ainakin yksi ralli. Kotimaassa ajetaan myös muutama kilpailu.
Autona Mitsubishi Lancer Evo III joka on aikoinaan rakennettu Tommi Mäkiselle mutta nyt tekniikkaa on uusittu ja käyty läpi. Auto on maalausta vaille jonka jälkeen voi kaksikko suunnatakin ensimmäiseen Eestinmestaruus sarjan kisaan joka ajetaan 21-22.1 Võrussa.
Herrojen historia on jo pitkä autourheilun piirissä. Timon kilpailu-ura alkoi jo 15 vuotta sitten. Jokamiesluokan kuplalla kurvailtiin ensin ja sieltä sitten rallin pariin ja Escortin rattiin. Kokemusta karttui mm. Audista, Nissanista ja Galantista.Parhaimpia saavutuksia on palkintosijat yleiskilpailuissa sekä luokkavoitot, viimeisimpänä Paide Skoda-ralli 2004 Eestissä, yleiskilpailun 5. sija ja luokkavoitto. Harmittavin takaisku oli ehkäpä keskeytys Saarenmaalla viimesyksynä yleiskilpailun neljänneltä sijalta kytkinlevyn petettyä. Kartanlukija Lasse Miettistä voidaan jo tituleerata autourheilunkonkariksi sillä 20 vuotta kilpailu- ja järjestöpuolella oikeuttaa varmasti jo tähän ”titteliin”. Miettinen on itse myös ajanut rallia mutta pääasiassa istunut kartturin penkissä. Endurance Saloon luokassa kestävyysajoa Miettinen on myös harrastanut muutaman vuoden. Järjestötoimintaan on kuulunut, kilpailunjohtajan pestejä ja seurojen hallituspaikkoja ym. kilpailun järjestämiseen kuuluvia tehtäviä. Kun näette nämä miehet kisahaalarit päällä tarkkailkaapa vaatetusta sillä eräältä tunnetultamäkimieheltä löytynee samanlainen aina silloin kun hän vaihtaa sukset kilpa-autoon. Pulkkinen testasi kalustoa 9. tammikuuta ajetussa Rantasalmi rallisprintissä tullen kohtuullisen kovassa joukossa viidenneksi. Pulkkisen ja Miettisen vauhdissa on mukana mm. ADL-Automotive, Veku, TKP-Service Oy, Turun Kone-Rent, Kumiapu Oy ja Eva Car.