MM-sarjan ralligladiaattoreiden lisäksi esiintyjinä tapahtumassa oli Kummeleista tuttu Matti Näsä sekä Matti Ahonen. Musiikista vastasi yksi Manserockin legendoista. Tapahtuman Juonsi Miss Suomi 2007 Noora Hautakangas. Kokonaisuudessaan tilaisuus oli kaikin puolin onnistunut.
– Tänä vuonna rikoimme jälleen ennätyksiä monessakin suhteessa. 800 VIP-vierasta toi mukanaan valtavan työn järjestää tapahtuma ja tänä vuonna saimme huomata kuinka VIP-tapahtumien järjestäminen on mennyt lähes kaikilta sen osa-alueilta hankalammaksi. Esimerkiksi tapahtumaan liittyvät lupa-asiat ja valvonta oli paljon tiukempaa kuin koskaan aikaisemmin. Olimme kuitenkin hoitaneet asiat esimerkillisellä tavalla ja tarkastuksissa VIP-kylämme sai puhtaat paperit, raportoi Jussi Välimäki.
– Haluankin kiittää niin tapahtumamme henkilökuntaa, yhteistyöyrityksiä sekä ennen kaikkea VIP-vieraita. Meillä oli erittäin hieno ja onnistunut tapahtuma. Myös yläkerran isäntä oli ilmeisen tyytyväisenä järjestäen mitä mainioimman kelin tapahtumamme ajaksi. Nähdäänhän myös ensi vuonna, Välimäki viestitti.
Kuvia sekä videon tapahtumasta löydät Jussin kotisivujen galleriasta. HUOM! Muistathan, että Jussi Välimäki ajaa Malesiassa jo tulevana viikonloppuna ja että kotisivuilta tulet piakkoin löytämään videokoosteita hänen valmistautumisesta kilpailuun kuin tapahtumista sen aikana.
Lisätietoja sekä videot löydät osoitteesta www.jussivalimaki.com
Jussi Välimäen tiedotus,
Jani Kekoni / Plopcrew Productions
Digitaalisen median tuotantostudio
www.plopcrew.net
040 515 6870