Juha Salon, Esapekka Lapin, Mikko Eskelisen, Kari Hämäläisen, Mika Turkin, Jani Salomaan, Kristian Yrityksen, Tomi Tukiaisen ja Petri Ikosen muodostaman ralliarmadan punavalkoiset liput liehuvat Paviljongin parkkihallin edessä ja keskellä koko suurta huoltoaluetta.

– huoltopaikkamme MM-sarjan tehdastiimien naapurina takaa kilpailijoillemme arvoisensa näkyvyyden. Niin media kuin muu ralliyleisö pääsee koko ralliviikon ajan ajan vaivattomasti tutustumaan toimintaamme ja kannustamaan kuljettajiamme. Kilpailijat käyvät torstaina ja perjantaina iltahuolloissa sekä viettävät lauantaina yhden päivähuollon alueella. Tule katsomaan mitä muutakin ralliautoilu on kuin pelkkää ratin vääntämistä, viestittää Räikkönen rallifaneilleen.

– Mitsubishi ja Citroen ralliautoilla ajaville kanssakilpailijoillemme tuomme varaosapalvelut aivan kuin tiimimme kuljettajille. PrintSport Racing palvelee kaikkia autourheilijoita niin Suomen MM-rallissa kuin muissa kilpailuissa sekä ennen kaikkea kilpailujen väleissä, muistuttaa Räikkönen.

Osasto